O nás v tisku a médiích


Nacházíte se: Hlavní stránka profilu Podnikatel / Aktuálně / O nás v tisku a médiích
Znojemský deník - rozhovory se starosty - 8.2.2011
(02/21/11)

Znojemský deník - 8.2.2011


rozhovor se starostou Bantic
celý článek ZDE
Bantice leteckyZnojemsko  -  v Banticích si v anketě zvolí starostu
(11/21/10)

V Banticích si v anketě zvolí starostu

V neděli si obyvatelé Bantic přímou volbou zvolí starostu. Šestičlenné zastupitelstvo obce se nemůže shodnout na muži, který povede další čtyři roky obec. V anketě, kterou zorganizoval dlouholetý starosta Bantic René Remeš (KDU-ČSL), proti němu stojí Josef Vystrčil (Za další rozvoj obce Bantice). Bude tak pouze na obyvatelích obce, komu dají svůj hlas.

„Máme sudý počet hlasů v zastupitelstvu, bylo to tak vždycky a vždycky jsme se dohodli. Až doposud. A tak si lidé sami zvolí, koho chtějí za starostu. Je to spravedlivé řešení. Lidé nám tak dají jasnou indicii k dalším jednáním, ve kterých se bude rozhodovat například o místostarostovi,“ říká stávající starosta Remeš.

Lidé budou moci do anketní místnosti na bantickém obecním úřadě přicházet celý den, a to od 08.00 do 20.00 hodin. Lístek se jménem svého favorita vyplní za plentou a vhodí ho do za zapečetěné urny. Tu po osmé hodině večer otevřou všichni zastupitelé obce a společně sečtou hlasy obou kandidátů. „Jde o zcela legitimní postup. Ověřovali jsme si u ministerstva vnitra, zda takovou anketu můžeme uspořádat a dostalo se nám odpovědi, že to takto můžeme provést,“ vysvětlil neobvyklý postup volby starosty René Remeš.

celý článek v týdeníku Znojemsko

Kandidátní listiny pro komunální volby 2010
(09/26/10)
www.znojmocity.cz

Znojmo Bantice 1 Za krásné Bantice 1 Petr Vrána 38 policista Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 1 Za krásné Bantice 2 Andrea Pokorná 36 dělnice Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 1 Za krásné Bantice 3 Zdeněk Nesnídal 31 stavební truhlář Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 1 Za krásné Bantice 4 Marek Nekula Bc. 35 policista Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 1 Za krásné Bantice 5 Richard Remeš Bc. 23 student Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 1 Za krásné Bantice 6 Alois Rösner 54 řidič Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 1 Josef Vystrčil 38 zootechnik Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 2 Josef Šprencl Ing. 36 vedoucí stavebního úřadu Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 3 Pavel Trochta 37 tesař Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 4 Šárka Lysáková Mgr. 35 mateřská dovolená Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 5 František Vajdík 36 soukromý zemědělec Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 6 Jana Rösnerová 41 administrativní pracovnice Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 2 "Za další rozvoj obce Bantice" 7 Milan Rypl 31 údržbář Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 3 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidov1á René Remeš 43 starosta Bantice KDU-ČSL
Znojmo Bantice 3 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidov2á Antonín Němec 35 živnostník Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 3 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidov3á Jan Černý 29 oblastní manažer Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 3 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidov4á Karel Tkadlec 44 opravář Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 3 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidov5á Monika Chalupová 23 prodavačka Bantice bez politické příslušnosti
Znojmo Bantice 3 Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidov6á Vladislav Tkadlec 53 dělník Bantice KDU-ČSL


Ráj větrníků, Znojemsko, slavilo větrný den
(06/14/10)

Den větru

zdroj: MF Dnes, 14.06.2010celý článek a foto

O víkendu oslavili někteří lidé na Znojemsku "den větru". Paradoxně to bylo v sobotu, kdy se ve vedru ani lístek na stromě nepohnul. Slavit se vyráželo do rozpálených polí k bantické či tulešické větrné elektrárně, kde se konal den otevřených dveří.

"Švagr má fotovoltaickou elektrárnu," řekl Miloš Šimeček z Prosiměřic, proč dal v parném dni přednost exkurzi před koupalištěm.

Podobných zájemců se tam vypravila celá řada. "Někoho zajímá technické řešení, někoho výkupní ceny elektřiny, nebo srovnání s fotovoltaikou. Hodně se lidé ptají, jak se celý systém natáčí, když zafouká vítr," popsal správce elektrárny Eduard Novotný.

Podle jednatelky firmy Web Větrná energie Michaely Lužové, která elektrárnu u Bantic provozuje, nepřišel na den otevřených dveří nikdo, kdo by si na větrníky v krajině stěžoval.

"Ostatně takový den pro veřejnost děláme už od roku 2006, kdy jsme začínali v Břežanech. Někteří lidé polemizují, ale nikdy nikdo nenadával," řekla. Ví ovšem, že podobně jako zástupy příznivců, mají větrné elektrárny i šiky odpůrců.

Ohrožené ptactvo

I Web Větrná energie plánovala u Bantic šestadvacet elektráren, zatím však stojí jen jedna a svůj odvážný plán firma zredukovala na osmnáct. Od krajského úřadu navíc dostala pokyn až do roku 2011 pozorovat v místě ohrožené druhy ptactva.

"Na základě toho pak znovu požádáme o výjimku z ochrany zvláště chráněných druhů živočichů. O tu už jsme jednou zažádali a nedostali ji. Odvolali jsme se však a soud vyhráli," komentovala Michaela Lužová.

V současné době jsou na jižní Moravě v provozu větrné elektrárny pouze na Znojemsku. Kromě jedné bantické stojí dalších pět větrných kolosů u Břežan a jeden u Tulešic. Ten začal zatím jako poslední pracovat loni v prosinci.

"V průměru pokryje roční nároky více jak 900 obyvatel," přiblížil Aleš Pokorný z hrotovické firmy V-Stav Invest, která elektrárnu za 85 milionů provozuje.

Současný počet elektráren na jihu Moravy zřejmě nebude konečný. "V poslední době vydal odbor životního prostředí krajského úřadu souhlasné stanovisko v procesu posuzování vlivů na životní prostředí EIA k záměrům stavby tří větrných elektráren u Pavlic na Znojemsku a rovněž dvou ve Veselí nad Moravou a jedné v Kuželově na Hodonínsku," popsal mluvčí úřadu Jiří Klement.

Krajští úředníci projednávají navíc další žádosti k pěti větrníkům v Rešicích, k pěti u Horních Dubňan a ke čtyřem ve Vranovské Vsi na Znojemsku.


větrná elektrárna BanticeZlodějka okradla důchodkyni o 300 tisíc
(05/08/10)
Bantice – Tři sta tisíc korun v hotovosti ukradla zatím neznámá žena devětaosmdesátileté důchodkyni v Banticích. celý článek - Znojemský deník

Nové album na bantice.rajce.net
(04/17/10)
Přidáno nové fotoalbum na portálu bantice.rajce.net - rybník v Banticích.
bantice.rajce.net
rybník mapa


Bantice kosil mor, požáry, válka i nezájem
(03/16/10)
Zdroj: Znojemský deník
Datum: 26.1.2010
Název: Bantice kosil mor, požáry, válka i nezájem

Obec přežila třicetiletou i obě světové války. Trápily jí povodně i minimum investic. V současnosti vzkvétá a přibylo i obyvatel Bantice - Ničivý požár, třicetiletá válka i velký mor poznamenaly historii malé vesnice poblíž Znojma. Své jméno dostala podle křestního jména Banta, německy Panditz. Kolik v obci bydlelo obyvatel v devatenáctém století, je možné najít ve Vlastivědě Moravské, zpracované v Brně roku 1904 Františkem Václavem Peřinkou.

"Roku 1880 bylo v 65 domech 373 obyvatel, katolíků, Němců. Roku 1890 336 obyvatel, roku 1900 372 obyvatel. Bantice jsou starožitná obec, vyskytující se v zeměpisných pramenech již roku 1052, kdy je kníže Břetislav I. daroval kapitule Staroboleslavské," píše se o prvních zmínkách o Banticích v dobových dokumentech. V roce 1578 obec vyhořela. O sto let později zase utrpěla třicetiletou válkou. "Po válce třicet pustých domů Bantice měly, tedy zajisté výše polovic. Poslední bolestnou ránu zasadil obci požár roku 1827. Od té doby se ves vzmáhá, neboť jest v úrodné krajině vínorodé,"píše Peřinka.

Morová rána

Nejen válka a požáry však pustošily Bantice. "Další bolestnou ránu zasadil Banticím velký mor, který vyhladil většinu obyvatel," lze se dočíst na webových stránkách Bantic.

Od roku 1358 až do zrušení Louckého kláštera v roce 1784 byla obec v jeho majetku. "Majetek kláštera byl tehdy obrovského rozsahu a stal se nejbohatším moravským klášterem. Klášter vlastnil celkem dvaatřicet vsí, ve kterých žilo celkem 1 057 poddaných, kteří bydleli v 785 domech a dalších 485 domů bylo pustých," podrobně uvádějí dobové materiály.

Po zrušení Louckého kláštera byly obce v jeho majetku prodávány v dražbě. Panství Lechovice, do kterého patřily i Bantice, bylo draženo devátého února 1790 za odhadní cenu 276 282 zlatých. "Zřejmě však bez úspěchu a vše bylo prodáno teprve smlouvou z devatenáctého července 1824, vídeňskému měšťanovi Josefovi Langovi za 249 300 zlatých," popisuj web Bantic.

V roce 1929 se obec dočkala elektrifikace, o čtyři roky později místní postavili na původním místě novou kapli. Tento den si v Banticích připomínají dodnes, slaví totiž posvícení.

První světová válka si z řad Bantických vybrala jednadvacet obětí,druhá třicet. "Po skončení druhé světové války a odsunu německých obyvatel osídlili obec čeští obyvatelé, zejména z Francovy Lhoty. V obci až do roku 1954 pracovalo ochotnické divadlo a obec měla také svoji obecní kapelu a obecního bubeníka," lze se dočíst v historických dokumentech uveřejněných na webových stránkách obce.

V sedmdesátých letech minulého století začala obec chátrat a potýkala se s odlivem obyvatel. Bylo to dáno hlavně tím, že Bantice nebyly střediskovou obcí, proto se zde nerealizovaly žádné investice. Tomu odpovídá i odliv obyvatel. Zatímco v roce 1961 jich v obci žilo téměř tři sta padesát, v roce 1996 klesl počet k číslu sto šedesát.

Vsoučasnosti se ovšem obec může pochlubit několika velkými investičními akcemi. "Začali jsme vytvářením infrastruktury, postavili i šestnáct nájemních bytů. Jednou z největších investičních akcí roku 2009 pak bylo vytvoření rybníka na místě, kde už v minulosti býval," popsal současný starosta Bantic René Remeš. Pyšní jsou zastupitelé i místní na to, že se podařilo zrealizovat nový průtah obcí. "Čeká nás ještě poslední, třetí etapa. Ta bude nejnáročnější a nejdražší," dodal Remeš.

Velkou reklamu obci udělalo i biokoupaliště, které místní postavili jako druzí v republice. "Sice funguje teprve dva roky, ale je oblíbené a návštěvnost se zvyšuje. Postupně ještě vychytáváme mouchy a chystáme samozřejmě i novinky," popsal starosta.

Další velkou akcí, kterou se současné zastupitelstvo může pochlubit, jsou protipovodňová opatření. "Obec povodněmi hodně trpí. Proto jsem rád, že se opatření, jako třeba záchytné příkopy, podařilo zrealizovat. Čeká nás ještě vybudovat stejné ochranné prvky na straně od hlavní silnice na Brno. Obec tak bude chráněná z obou stran," vysvětlil starosta.

Jeho snem, který se snaží splnit, je nový kulturní dům. "Ten současný, který je spojený s hospodou, je nevyhovující. Byl bych moc rád, kdyby se nám podařilo získat peníze z evropských fondů a stavbu zrealizovat. Snad by se to mohlo podařit během následujících čtyř let," prozradil Remeš.

Na Znojemsku je obec výjimečná i tím, že stále udržuje importovanou tradici z Valašska. "První čtyři prosincové dny běsní po obci s děsivým rámusem muži převlečení za čerty. Místní mikulášské tradice nic takového neznají," vysvětlil Remeš. Podle něj ale tradice v obci upadají. "Lidé mají stále menší zájem tradiční akce udržovat," posteskl si Remeš.

Přibývá obyvatel

Nemůže si ovšem stěžovat na úbytek obyvatel. "Začali jsme se stavbou nájemních bytů v době, kdy se stavěly jen ve městech. Mladí se i díky tomu v obci drží a nestěhují se do měst. Na druhou stranu nejsem zastáncem satelitních městeček. Vesnice by si měla zachovat svůj osobitý ráz," dodal Remeš. Vsoučasné době má obec tři sta obyvatel. "Ještě před asi osmi lety žilo v Banticích sto devadesát lidí. Myslím, že tři sta je ideální počet," dodal Remeš.Nové fotky na bantice.rajce.net
(02/14/10)
Přidáno nové album Masopust 2010,
které naleznete na bantice.rajce.net


Bantičtí čerti opět na TV Prima
(12/03/09)
V pátek 4.12.2009 v 17:40 hod. bude možno opět shlédnout Bantické čerty v televizi, tentokrát na stanici PRIMA v pořadu Minuty regionu.
www.iprima.cz
čerti dorost

Bantice na mapy.cz
(11/26/09)
prohlédněte si fotografie z okolí Bantic přímo na mapě s přesnou polohou fotografie na www.mapy.czprodej RD 2+1 v Banticích
(10/12/09)
BART Reality, s.r.o. - sídlo firmy
M Palác
ul. Heršpická 5
Brno 639 00

RD 2+1 Bantice (novinka)

Popis

Jedná se o dům ze smíšeného zdiva. Okna jsou plastová, střecha sedlová, která byla přeložena před třemi lety i s ošetřením vazby, voda je obecní, odpady řešené kanalizací, elektřina 220V a 380V v mědi. V nemovitosti je zavedený plyn a topení je řešené plynovými přímotopy.

Nemovitost proběhla částečnou rekonstrukcí. Když vejdeme do domu tak se dostaneme na chodbu. Z té vedou dveře napravo do obývacího pokoje a dále do ložnice a a dveře nalevo které vedou do kuchyně a dále do koupelny. Místnosti jsou velké a slunné. Dům pokračuje dvorem kde je možné tuto nemovitost rozšířit z momentálních 2+1 na 4+1 a možná i více. Dále k domu náleží garáž a pěkná rovinatá zahrada. Dům je zajímavý rozhodně tím že prošel rekonstrukcí a je okamžitě obyvatelný ale co nejdůležitějšího dá se s ním pracovat v budoucnu a nemovitost opravdu rozšířit. Nemovitost má pěkný pozemek v klidné lokalitě. Veškerá občanská vybavenost zajišťuje asi 2km vzdálená obec Práče. Dům je zajímavý, v dobrém stavu a rozhodně za výborné peníze a proto se budeme na Vás těšit na prohlídce a rádi Vám pomůžeme se všemi náležitostmi okolo koupi domu.
Technické info

Bantice letecky

Průtah Banticemi - II. etapa
(02/23/09)
Silničáři na Znojemsku opraví „okresky“ i mosty

19. února 2009  10:58
Řidiči ze Znojemska se mají příští rok na co těšit. Řadu silnic druhých a třetích tříd totiž čekají opravy. Silničáři chystají rekonstrukce průtahů obcemi i dostavby nových mostů. Pomohou jim k tomu získané miliony z evropských fondů i státní a krajské peníze.

Vedle Krumlova čekají opravy, které zlepší průjezdnost obcí, například Mikulovice, Bantice či Žerůtky.

MF Dnes

Co je v plánu letos

Silnice Jamolice - Polánka: 35 milionů korun
Průtah Mor. Krumlovem: 45 milionů korun
Průtah Vranova nad Dyjí: 35 milionů korun
Průtah Mikulovicemi: 33 milionů korun
Silnice z Jaroslavic: 30 milionů korun
Silnice Hostěradice - Višňová: 9 milionů korun
Silnice Vracovice - Olbramkostel: 4 miliony korun
Průtah Banticemi: 18,5 milionu korun
Průtah Žerůtkami: 26 milionů korun

Strach do Bantic přináší zvyk z Valašska - Znojemský deník
(12/04/08)
více na Znojemský deník
Bantice (VIDEO, FOTOGALERIE) - Když se současný starosta René Remeš přistěhoval před pětadvaceti lety do Bantic, běhal mu z toho zvyku mráz po zádech. První čtyři prosincové dny běsnili po obci s děsivým rámusem muži převlečení za čerty. Ženy, které se jim dostaly pod ruku, skončily často v potoce. Nic podobného do Mikulášských tradic jižní Moravy nepatří.
Nyní pomáhá tento zvyk sám udržovat. Kromě staré tradice přinesené z jiného koutu republiky se v něm zrcadlí i neklidná historie Znojemska ve dvacátém století.

„Zvyk pochází z Valašska. Po válce ho přinesli lidé, kteří sem přišli místo Němců, kteří museli po válce odejít,“ říká Remeš, zatímco se ve středu v podvečer skupina dědí převléká do kostýmů z ovčí kůže.

Do Bantic přišlo po druhé světové válce několik rodin z téměř dvě stě kilometrů vzdálené Francovy Lhoty na Vsetínsku. Udržovat tradice, které sebou přinesli, je ale stále těžší.

„Postupem času tento zvyk upadá. Chodí míň lidí. Už z nich ani nejde takový strach jako dřív. Když na Mikulášskou obchůzku vyšli ženatí chlapy, jen málokterá holka neletěla do potoka,“ vzpomíná Remeš.

Potemnělými Banticemi se začíná ozývat děsivý rachot. Skupina mladíků se rozeběhla po obci a projíždějícím autům i před domy místních dávají jasně najevo, že večer v obci patří čertů a krtičákům. V předvečer svátku svatého Mikuláše, se k nim přidá i postava světce a andělů. Tak, jak je to běžné i v jiných obcích na Znojemsku. Předtím ale patří Bantice spíše temným silám.

Podle etnografů mají létající čerti a Mikulášské obchůzky z Valašská a Bantic už předkřesťanské kořeny. Spatřují v nich především prvky kultu zemřelých. Pro ně je typické maskování a rámus, který má pomoci odehnat zlé síly.

Importovaná tradice zaujala místního rodáka Karla Špalka natolik, že o ní natočil dokument. Ten odvysílala minulý rok Česká televize. Špalek se vydal hledat kořeny zvyku, který ho zaujal v jeho rodné vesnici, přímo na Valašsko. Podstoupil tak opačnou cestu než lidé, kteří před šedesáti lety přišli na Znojemsko. Příběh, který vypraví odráží i neklidnou dobu padesátých let.

Podobně jsou na tom ale i jiné vesnice na Znojemsku. Stejný zvyk drží celá léta i v Pravicích. Jádro novoosídlenců v Pravicích bylo z valašské obce Lidečko. Válašské zvyky se donedávna drželi i v Čejkovicích. Tam po válce přišli lidé z Nedašova a Starého Hrozenkova.

Bantičtí čerti v České televizi - pořad FOLKLORIKA na ČT1
(12/03/08)
Kdo neviděl tento pořad loni v televizi, může ho shlédnout zde na internetu !

Mikulášské obchůzky na Valašsku a Znojemsku, při kterých po starém způsobu ještě "létají" čerti. Režie K. Špalek
Po poválečném vysídlení německého obyvatelstva z jihomoravského pohraničí doputovalo na Znojemsko nové obyvatelstvo z Valašska. Valaši si s sebou do nového domova přinesli celou řadu charakteristických projevů od nářečních rysů až po zvykosloví. Jednou z importovaných tradic je i mikulášská obchůzka s čerty, která se do dnešní doby proměnila jen nepatrně.

FOLKLORIKA

Větrná elektrárna
(07/21/08)
U Znojma stavějí větrnou elektrárnu
V Banticích u Znojma začne koncem července fungovat nová větrná elektrárna. Včera to řekl Jiří Přikryl z firmy Ventureal. Větrník s výkonem dva megawatty je jedním z mála v kraji, elektřinou má zásobovat asi tisícovku domácností. Stavět se začal včera, později by k němu měly přibýt ještě další, provozovatel WEB Větrná energie ale na ně zatím nemá potřebná povolení. V kraji zatím funguje jediný větrný park, pár kilometrů od Bantic, v Břežanech. Provozuje ho stejná firma, která nyní staví v Banticích a plánuje výstavbu dosud největšího areálu s více než 20 stožáry za několik miliard Kč v nedalekých Mackovicích.
HN.IHNED  17. 7. 2008
větrná elektrárna Bantice
U Bantic stojí nový větrník, obec chce vyhlídkový koš
Bantice -  Šestá větrná elektrárna na Znojemsku začíná svůj provoz u Bantic. Technici vysoký stožár postavili v teprve druhé lokalitě v regionu po Břežanech. Firma, která větrný park u Bantic staví, má na úřadech žádost o dalších pět stožárů. Na jednom z nich požaduje obec vyhlídkový koš.
„První elektrárna a případně i ty další budou stát na kopci daleko od obce. Pro Bantice znamená jejich provoz také významný přínos. Z každé elektrárny získáme od firmy, která je provozuje dvě stě tisíc korun,“ řekl starosta Bantic René Remeš.

Pokud úřady dají dalším plánům firmy potřebné razítko, má obec pro pokračování projektu svou podmínku. „Chceme aby jedna z pěti či šesti dalších elektráren měla vyhlídkový koš. Podobné věci dělají například v Rakousku, kde je také pro obce snaží přímo se podílet na výstavbě díky velkorysejší dotační politice státu. To se u nás mění jen velmi pomalu,“ dodal starosta. Pro účely vyhlídek je nutné elektrárnu postavit s širším stožárem, kterým návštěvníci po točitých schodech stoupají do vyhlídkového koše. „Elektrárny stojí na nejvyšším místě v okolí, může proto nabídnout velmi zajímavou vyhlídku. Počítáme také s malým informačním centrem o větrné energii,“ dodal starosta.

Současně odmítl závěry studie nedávno zveřejněné znojemskou radnicí. Ta uvádí, že na Znojemsku elektrárny zhoršují venkovský krajinný ráz a že by jejich posuzování nemělo být jen věcí obcí, na jejichž katastru stojí. „Sám nejsem přívržencem toho, aby se elektráren stavěly lesy, nebo aby se stavěly v chráněných oblastech. Na druhé straně krajinný ráz víc a hůř ovlivňují jiné stavby. U Bantic rozhodně větrné elektrárny krajinu nepoškodí,“ shrnul starosta René Remeš.
znojemsky.denik.cz 21.7.2008

Znojemsko.cz - Bantice otevřely unikátní koupaliště (7.7.2008)
(07/21/08)
Nové koupaliště, jaké nemá na Znojemsku obdoby, otevřeli v Banticích. Nemá chemické přísady ve vodě, a tak se chlubí přívlastkem bio, což vítají alergici, kteří jsou citliví na chlór. Voda z bazénu se přečerpává do sousední laguny, v níž jsou děrované trubky zajišťující rovnoměrné proudění vody v celém filtračním prostoru. O kvalitu vody se starají filtrační vrstvy, na nichž žijí bakterie čistící vodu a vodní rostliny, které je zásobují kyslíkem. Voda je nádherně čistá. „Při plavání jsem ztratila náušnici, a díky průzračné vodě nebyl problém ji najít,“ řekla s úsměvem návštěvnice bantického koupaliště Petra Chlupačová. S novým koupalištěm je nadmíru spokojen také starosta René Remeš.“ Bazén má kapacitu asi sto koupajících, areál pojme zhruba 150 návštěvníků. Každý den je otevřeno do 20.00 hodin, ve všední dny se začíná v 11.00, v sobotu a neděli po poledni. Příští rok budou k dispozici také parkovací plochy, letos je třeba nechat automobily na málo frekventované silnici.
zdroj: znojemsko.cz 7.7.2008

Bantické koupaliště v ČT
(05/14/08)
Příspěvek o stavbě koupaliště ke shlédnutí ze záznamu z 7.5.2008 19:25
Události v regionech

Bantické koupaliště
(04/28/08)
Bantice - Koupací a čistící zóny dokončují v těchto dnech dělníci na koupališti v Banticích. V obci vzniká bazén s takzvanou biotopovou čističkou. Zařízení bude druhé svého druhu v zemi. První funguje v Kovalovicích za Brnem.
znojemský deník.cz
„Nyní doděláváme koupací mola, chodníky a chystá se osazování zelení. Letos v červnu by se měli koupat první návštěvníci. Cenu vstupného zatím nemáme stanovenou, projedná ji zastupitelstvo,“ uvedl starosta Bantic René Remeš.

Za koupaliště zaplatí obec pět a půl milionu korun, levnější bude jeho provoz. „Nebudeme používat žádnou chemii. Čerpadlo bude nepřetržitě prohánět vodu biotopem, ve kterém jsou jednak rostliny a jednak různé druhy substrátů. Ty budou vodu čistit. Jednou měsíčně budeme muset odesílat vzorky na hygienickou stanici, aby voda odpovídala normám,“ řekl starosta.

První rok bude netradiční koupaliště provozovat sama obec. „Chceme vyzkoušet, jak to bude fungovat. Vedle bazénu s mělkou i hlubokou vodou jsou i další sportoviště jako tenisový kurt, hřiště na volejbal nebo fotbalové hřiště. Dolaďujeme ještě detaily, přemýšlíme o občerstvení, zázemí, klouzačce a podobně,“ dodal starosta.


Z deníku Rovnost dne 9.3.2007 k opravám silnic
(03/26/07)
„Právě jsem se dozvěděl, že na Bantice letos nejspíš řada nepřijde. Budu ještě zjišťovat na kraji další informace a tlačit na to, aby oprava silnice konečně začala,“ řekl starosta Bantic René Remeš. Obec přitom má již připravené víc než dva miliony na svůj díl prací. „Pro náš rozpočet jsou to velké peníze, ale dokázali jsme je sehnat. Dešťovou kanalizaci, chodníky či parkoviště ale musíme dělat v návaznosti na opravu silnice,“ dodal Remeš a poukázal na posudek o havarijním stavu cesty a připravené stavební povolení. „Chystá se to snad šest let, jen příprava projektu zabrala skoro tři roky,“ posteskl si.

více na Rovnost - brněnský deník