Bantice

Dnes je Wednesday 04/08/20,
svátek má Ema

Provoz přírodního koupaliště v Banticích zahájen 25.6.2014 (06/24/14)

Provoz biotopu v roce 2014

Oznamujeme všem příznivcům z blízkého okolí zahájení provozu přírodního koupaliště dne 25.června 2014. Současně upozorňujeme na nová pravidla - prosím seznamte se s provozním řádem.

Některé další informace na jdete v rubrice Obecní aktivity / Koupaliště a sportovní areál a sledujte i případné informace v aktualitách.

Děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.FOTBALOVÝ ZÁPAS (04/30/13)
FOTBALOVÝ ZÁPAS

Ve středu 8. května 2013 v 15.00 hodin se na hřišti v Banticích koná fotbalový zápas SVOBODNÍ - ŽENATÍ.

Přijďte nejen fandit, ale určitě se i pobavit !

Přeshraniční cyklovyjížďka Fritze Seidla - memorial 2010 (24.8.2010)

Přes vřesoviště do Znojma

Přeshraniční cyklovyjížďka Fritze Seidla
Memoriál Fritze Seidla

V neděli 5. září v 10 hodin se opět cyklonadšenci potkají před společnou cyklovyjížďkou Fritze Seidla. Sraz je na parkovišti u Heiliger Stein nedaleko Mitterretzbachu.

Trasa vede letos po české straně. Přes Hnánice a Havraníky vede k legendárnímu Sealsfieldovu kameni, vyhlídce vysoko nad Dyjí. Lesem pak zpět do Popic k rodnému domu Karla Postla známého více jako Charles Sealsfield. Další zastávka bude Kraví hora s překrásnou vyhlídkou na Znojemský hrad. Následuje sjezd k Dyji a po druhé straně výšlap nahoru do starého města. Po obědě je na programu návštěva čtyřúrovňového podzemí na kterou navazuje výstup na Radniční věž.

Vyjížďka je poprvé pořádána společně organizacemi Retzer Land a Nationalpark Thayatal. Pan Hannes Reiser z národního parku doprovodí vyjížďku odborným výkladem. Účastníci musí mít s sebou platný cestovní doklad! Účast na vyjížďce je bezplatná. Každý si sám hradí oběd, vstup do Znojemského podzemí (80 Kč) a návštěvu Radniční veže (30 Kč). Než se naše cesty opět rozdělí, nabízí se kulinářský zážitek v restauraci v obci Šatov.

Cyklovyjížďkou Fritze Seidla vzpomíná Retzer Land každoročně na svého prvního regionálního manažera. Vyjížďka je pořádána střídavě na rakouské a české straně. Cílem je společná jízda na kole. Díky zajímavému a rozmanitému programu lze pokaždé poznat něco nového!

Další informace na:

www.retzerland.at
www.np-thayatal.at

Na Vaši účast se těší organizátoři akce

Deutsch Version der Pressemitteilungen