Bantice

Dnes je Tuesday 02/25/20,
svátek má LilianaVážení návštěvníci této rubriky,

věříme, že níže uvedené prospěšné informace najdou své cílené skupiny a toto místo na internetových stránkách Vaší obce bude patřičně navštěvováno.
Věříme, že mimo pravidelného informačního zpravodajství zde najdete pokyny, které budou prospěšné zejména při prevenci, tak jak je pro Vás připravuje PIS PČR Znojmo.  Ajaxův zápisník


Cizinecká policie Brno (02/23/09)
Brno - Cizinecká policie si v Brně vzala na mušku ubytovny. V souvislosti s propouštěním hledala lidi, kteří tam žijí nelegálně nebo mají problémy s doklady. Jen za první dva měsíce roku už policisté vyhostili 45 cizinců. Policejní kontroly se dále zaměří na zaměstnavatele, kteří v nedávné minulosti zahraniční dělníky hojně využívali.

vloženo: 23. 2. 2009 16:11, autor: ČT24
více na ČT24
 

Obvodní oddělení Prosiměřice (09/23/08)
Policie České republiky - obvodní oddělení ProsiměřicePrevence kriminality páchané na seniorech - žádost PČR Znojmo (07/10/07)
Žádost o spolupráci při prevenci kriminality páchané na seniorech zaslaná na obecní úřady okresu Znojmo 3.července 2007.
Přejděte na více informací >>>

Vážený pane starosto, paní starostko

žádáme Vás o spolupráci na preventivním projektu, který je zaměřen na zvýšení informovanosti seniorů o možnostech vhodné ochrany sebe, svého zdraví a majetku před násilníky, zloději a podvodníky.  
Policie České republiky Okresní ředitelství Znojmo připravilo několik základních rad pro starší občany, které jim odpoví na otázku „Co mohou udělat pro své bezpečí?“ Tento informační materiál Vám zasíláme v elektronické podobě a žádáme o jeho předání těm  občanům ve vaší obci, kteří by tyto informace dle Vašeho mínění potřebovali. Materiál je rovněž možno použít k besedě na téma bezpečí při setkávání seniorů v obci.
Zaslané informace jsou zaměřeny na nejčastější rizika, kterým jsou senioři na okrese Znojmo vystaveni, což je výskyt osob, které po domech nabízejí pochybné zboží a služby, případně se vydávají za pracovníky různých společností např. zástupci státních institucí, pojišťoven, energetických společností atd. Tyto osoby se snaží získat důvěru starších občanů, vniknout do jejich domu nebo bytu, kde je oklamou či podvedou nebo zabaví a využijí jejich nepozornosti ke krádeži věcí nebo finanční hotovosti.  
Věříme, že tuto nabídku na společný postup při prevenci kriminality využijete.
Žádná policie na světě se neobejde bez pomoci veřejnosti.
      

plk. JUDr. Petr  S I K O R A
ř e d i t e l


Přejděte na více informací >>>


Obsah sekce POLICIE ČR informuje a radí