Bantice

Dnes je Wednesday 04/08/20,
svátek má EmaVážení návštěvníci této rubriky,

věříme, že níže uvedené prospěšné informace najdou své cílené skupiny a toto místo na internetových stránkách Vaší obce bude patřičně navštěvováno.
Věříme, že mimo pravidelného informačního zpravodajství zde najdete pokyny, které budou prospěšné zejména při prevenci, tak jak je pro Vás připravuje PIS PČR Znojmo.  Ajaxův zápisník


Náborové  akce PČR  „HLEDÁME POSILY DO NAŠEHO TÝMU“ (25.1.2017)

HLEDÁME POSILY DO NAŠEHO TÝMU

Náborová akce si klade za cíl získávání nových příslušníků Policie České republiky a je pokračováním již obdobné výzvy publikované na webových stránkách obcí. Dovolujeme si aktualizovat a upozornit na novou aktivitu vedenou tímto směrem.

Rádi bychom opakovaně oslovili uchazeče, kteří mají zájem o smysluplnou a odpovědnou práci a pozvali je 22. dubna 2017 na workshop „Policistou na zkoušku“, který se bude konat v areálu Policie České republiky územního odboru ve Znojmě.

Benefitem workshopu je absolvování testů tělesné zdatnosti, které budou platit až do konce roku 2017. Všichni účastníci testů budou zařazeni do slosování o cenu „Exkurze na speciální policejní útvary“.

Více aktualizovaných informací této náborové kampaně najdete na Facebooku ZDEDůležité upozornění PČR na vloupání do RD (11/25/15)

Znojmo 20. listopadu 2015

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!

Vážení občané, Policie České republiky upozorňuje na důkladné zabezpečení rodinných domů. V poslední době totiž došlo ke zvýšenému počtu vniknutí do rodinných domů násilím i zcela nezajištěnými vstupy. Policie informuje veřejnost a současně žádá o spolupráci.

Během dvou uplynulých měsíců se policisté zabývají více než dvěma desítkami těchto případů. Zhruba polovina se stala ve Znojmě a po jednom až dvou v Moravském Krumlově, v Miroslavi a obcích Hostěradice, Kuchařovice, Suchohrdly a Dobšice.

Pachatel nejčastěji využívá zadních nebo bočních přístupových cest ze zahrad a dvorů. Vypáčí dveře, okna, ale také vchází odemčenými dveřmi sklepů a garáží. Uvnitř pak bere drobnější věci, které snadno odnese. Jedná se především o šperky, hodinky, notebooky, tablety a peníze. Způsobené škody jsou řádově desetitisícové.

Neznámý pachatel se tohoto protiprávního jednání dopouští ve dne i v noci. Během dne, když jsou majitelé v zaměstnání, a v noci, když spí v horních patrech domů.

Jako nejúčinnější opatření se jeví zabezpečovací zařízení a také hlídací pes. V několika případech mu právě čtyřnohý hlídač a také alarm signalizačního zařízení tuto činnost hned v začátku zmařil a pachatel bez pořízení utekl.

Nedávejte zlodějům šanci a zabezpečte si řádně svá obydlí. Obzvláště na vesnicích si také všímejte neznámých osob. Jestliže máte podezření, že dochází nebo by mohlo dojít k protiprávnímu jednání, volejte ihned bezplatnou policejní linku 158.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová, v.r.
tisková mluvčí

Důležité upozornění PČR na vloupání do RD - PDF dokument >>>

Kdy můžeme po skleničce sednout za volant ? (01/04/10)
Kdy můžeme po skleničce sednout za volant ?

Sestavte si svůj vlastní graf odbourávání alkoholu.
Nabízíme první internetovou alkulačku schválenou odborníky! - více zde


Obsah sekce POLICIE ČR informuje a radí