Bantice

Dnes je Tuesday 02/25/20,
svátek má Liliana

Kulečníkový turnaj (01/04/10)
Dne 2.1.2010 se pořádal v místním pohostinství kulečníkový turnaj. Účastnilo se 14 soutěžících, z nichž do finále postoupila dvojice Richard Remeš a Milan Rypl. Více štěstí nakonec přálo Richardovi Remešovi, který vyhrál turnaj a 1.cenu - soudek piva Pilsner Urqell.
hostinec

Nový povrch silnice (12/04/09)
V souvislosti s realizací 2. etapy průtahu obcí byly provedeny SÚS JmK také opravy povrchu vozovky v úseku Bantice - křižovatka na Prosiměřice a úseku Bantice - Těšetice.

Napoleonské dny - pochod (07/23/09)
Pochody k Dobšicím
Různé jednotky účastnící se vzpomínkové akce 200. výročí bitvy u Znojma pořádají pochody z různých směrů ke znojemskému bojišti, kde v pátek 10. července postaví mezi Dobšicemi a Oblekovicemi stanový tábor.

Od zítra pochodují voltižéři 30. pluku a gardový námořník od Mohyly míru na slavkovském bojišti přes Pohořelice a Bantice do Dobšic, kam dorazí v pátek. Ponesou s sebou symbolicky prsť hlíny od Slavkova ke Znojmu, kterou uloží u pomníku v Dobšicích, a současně přinesou světlo z kaple Mohyly míru, jež bude v Dobšicích plát po celou dobu konání akce.

Ve čtvrtek pak vyrazí z Novosedel 12 jezdců (mezi nimi 10. eskadrona gardových jízdních myslivců z Francie) a 44e bataillon de flotille, projdou podél Jevišovky Hrušovanami, Českými Křídlovicemi, Boroticemi, Lechovicemi a nocovat budou v Banticích, kde se k nim přidá "první kolona" od Mohyly míru. Společně dorazí v pátek do Dobšic. Trasa druhého pochodu je volně inspirována trasou, kterou sledovala pravokřídelní divize Davoutova sboru během svého pochodu od Mikulova ke Znojmu.

Z opačného směru, z Vranova nad Dyjí, budou pochodovat voltižéři 18. pluku řadové pěchoty.

Vzpomínkové akce se od pátku do neděle zúčastní na 450 vojáků v uniformách amád Francie, Varšavského vévodství, Rakouska, Ruska, Pruska. Kromě České republiky přijedou z Polska, Slovenska, Rakouska, Itálie, Francie a Německa.
mapa z let 1764-1768

Obsah sekce Události v obci