Bantice

Dnes je Tuesday 02/25/20,
svátek má Liliana

Koncert Pavla Šporcla v Banticích (07/23/09)
16.7.2009 - Houslový virtuóz Pavel Šporcl (33) byl aktérem zřejmě světové premiéry koncertu vážné hudby odehraného mezi kombajny a traktory. V rámci hudebního festivalu Znojmo, jehož je patronem, zahrál Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho v show roomu zemědělské firmy v Banticích, kde se běžně prodávají kombajny. Nápad uspořádat koncert právě zde, se zrodil v hlavě dirigenta a uměleckého ředitele festivalu Romana Válka, kterému loni učarovala akustika tohoto netradičního místa.

"Je vidět, že i v prodejní hale jde udělat nádherný koncert se skvělou akustikou a úžasným publikem," řekl Šporcl Korzu těsně po vystoupení. To bylo beznadějně vyprodané už několik dnů předem.
Další zvláštností koncertu bylo i to, že Šporcl hrál koncert s barokním orchestrem a tudíž byl nucen přeladit své housle o půl tónu níž, než je obvyklé.
"Je to pro mě velice složité. Protože mám absolutní sluch, tak ač hmatám a tahám ve stejných místech, hraji jiné tóny, což je docela obtížné. Je to podobné, jako kdyby vám někdo posunul všechny znaky na klávesnici počítače o jednu řadu," vysvětluje Šporcl. "Současně to ale pro mě byla inspirace a důvod, abych se na tento koncert hodně soustředil."
Nakonec se ale vše povedlo a obecenstvo jeho výkon ocenilo dlouhým potleskem a standing ovation.
Houslistu letos ještě čeká 16 koncertů v rámci jeho letošního vivaldiovského turné.
  

Rybník v Banticích (02/23/09)
rybník mapa
Byla dokončeny práce na vybudování rybníku a mokřadu. Jeho poloha je vyznačena na mapě modrou barvou.


Návštěva zastupitelů obce Francova Lhota (10/12/08)
  Po návštěvě zastupitelstva naší obce ve Francově Lhotě (viz foto na bantice.rajce.cz) v březnu 2008, jsme i my mohli přivítat u nás zastupitele obce Francova Lhota dne 10-11.10.2008.

Obsah sekce Události v obci